شیر گران شد / سازمان حمایت افزایش قیمت لبنیات را نپذیرفت

در حالی صاحبان برخی برندها قیمت محصولات لبنی بویژه شیر را افزایش داده اند که علاوه بر اعلام مخالفت سازمان حمایت با افزایش قیمت لبنیات، وزارت بازرگانی نیز اعلام کرد که با هر افزایش قیمت خودسرانه ای برخورد تعزیراتی می کند.
 اگرچه برخی از تولیدکننگان محصولات لبنی درهفته های گذشته به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت برخی کالاها از جمله شیر کرده اند، اما سازمان حمایت اعلام می کند که هرگونه افزایش قیمت محصولات لبنی را نپذیرفته است.
 
در آستانه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها دولت اعلام کرده است که اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی را به محصولات تولید داخلی نداده است و حتی به 103 واحد تولیدی نیز اولتیماتوم داد که ظرف 48 ساعت قیمت های خود را به حالت اولیه برگردانند.
 
این در حالی است که در روزهای گذشته در برخی برندهای محصولات لبنی بویژه شیر شاهد افرایش قیمت بودیم تا جاییکه قیمت از 850 تومان به صورت خودسرانه به 900 تومان افزایش یافته است؛ محمد قبله، معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می کند: سازمان حمایت با افزایش قیمت محصولات لبنی موافقت نکرده است.
 
وزارت بازرگانی معتقد است که اگر تولیدکننده ای به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت لبنیات و به خصوص شیر کرده است، متخلف است. این وزارتخانه بارها و بارها از زبان بسیاری از مدیران و کارشناسان خود اعلام کرده که بنا را بر این گذاشته است که تولیدکنندگان هرگونه افزایش قیمتی را پیش از اعلام با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هماهنگ کنند تا این افزایش قیمت ابتدا بررسی و بعد اعمال شود.
 
به گفته مسئولان وزارت بازرگانی ، این تخلف به استانهای مربوطه که تولیدکنندگان محصولات لبنی آنها اقدام به افزایش خودسرانه قیمت کرده اند، اعلام کرده است تا قیمت را به حالت قبل برگردانند.
 
بنا بر اعلام وزارت بازرگانی، اگر واحدی بدون ارایه اسناد و هماهنگی بخواهد اقدام به افزایش قیمت کند، متخلف است. البته برخی تولیدکنندگان نیز معتقدند که اختلاف قیمتی که در روزهای گذشته اعمال کرده اند به دلیل افزایش در هزینه های بسته بندی محصولات آنها است، اما سازمان حمایت معتقد است که به دلیل اینکه 60 تا 70 درصد از سهم قیمت شیر را شیر خام تشکیل می دهد و این ماده هیچگونه افزایش قیمتی نداشته است، تولیدکنندگان حق افزایش قیمت ندارند. به هرحال وزارت بازرگانی اعلام می کند که با متخلفان برخورد تعزیراتی صورت خواهد داد.

 

منبا:http://khabarnekar.blogfa.com

/ 1 نظر / 27 بازدید
یب

بسث